Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 10/2000
Sponsorowana "Szóstka"
Kiedy w styczniu br. W hali Zespołu Szkół Budowlanych gościły pierwszoligowe drużyny tylko nieliczni wiedzieli, że turniej był pokazem mającym zachęcić dziewczęta biłgorajskich szkół do uprawiania siatkówki.

Był to przemyślany krok- mówi Andrzej Miazga, inicjator przedsięwzięcia i pomysłodawca utworzenia silnego ośrodka siatkarskiego w mieście nad Ladą. Od lipca działamy formalnie, kiedy to zarejestrowaliśmy Biłgorajski Klub Sportowy - Szóstka. Naszym wzorem jest Nike Węgrów - klub oparty na własnych wychowankach, który od lat występuje w ekstraklasie. By dojść do poziomu prezentowanego przez tę drużynę, trzeba wielu lat ciężkiej pracy i zaangażowania ze strony zawodniczek i trenerów. PPHU Mat, Black Red White i Model to duże firmy wspierające klub finansowo. Zapewnienie płynności finansowej daje komfort spokojnej pracy i wpływa mobilizująco na cały zespół.

Andrzej Miazga z prywatnej firmy Mat jest prezesem Szóstki. Jego działania wspiera wiceprezes Krzysztof Jażdżyk, dyrektor d/s handlowych w Modelu, sekretarz Bogdan Bielak oraz dwaj trenerzy: Krzysztof Mazurek i Ryszard Iwański. Grupa entuzjastów żeńskiej siatkówki szybko uporała się z naborem do sekcji. Wstępna faza tworzenia drużyny przyniosła efekt w postaci przyjęcia sześćdziesięciu dziewcząt ze szkół podstawowych Biłgoraja. Po wstępnej selekcji pozostało czterdzieści z największymi predyspozycjami do uprawiania siatkówki. By zachować ciągłość szkolenia dokonano we wrześniu kolejnego naboru /rocznik 1990/.

Pierwsza grupa ma za sobą wakacyjny obóz w Vrbnie w Czechach. Wspólne przebywanie, codzienne treningi skonsolidowały zespół i wprowadziły początki rywalizacji. Obecnie trenujemy na obiektach Zespołu Szkól Budowlanych /hala, basen/ i przygotowujemy się do turnieju mikołajkowego minisiatkówki, który organizuje OZPS. Zechcemy, by w lutym przyszłego roku takie zawody odbyły się w Biłgoraju -mówi Ryszard Iwański, jeden z trenerów.

Czy wieloletnia praca przyniesie sukces, czy do Biłgoraja zawita siatkówka na wysokim poziomie? Odpowiedź przyjdzie za kilka lat.

ABM

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: