Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności

Prasa
Gazeta "Tanew" 2/2000
"Łada" przed sezonem
Pod wodzą nowego trenera - Siergieja Gacenki, od 10 stycznia br. piłkarze Łady przygotowują się do rundy wio-sennej rozgrywek o mistrzostwo IV ligi . W szerokiej kadrze znaleźli się niżej wymienieni piłkarze; G.Kominek, i A.Kielarski - bramkarze oraz I.Zarczuk, K.Właź, R.Właź, G.Wawryk, M.Palikot, D.Paluch, D.Pieczykolan, E.Chomicz, M.Kucha, A.Piskorski, J.Hasiak, J.Dziak, R.Adamczuk, T.Powroźnik, L.Pieczykolan, M.Robak, P.Surmacz, i M.Bielak. Na dobrze przygotowanej płycie boiska ZSB, za-wodnicy rozegrali pierwsze sparingi. W pierwszym meczu tego roku 23.stycznia, biłgorajanie ulegli Victorii Łukowa 0:1, by za tydzień zwyciężyć 2:1 Janowiankę Janów Lubelski, po celnych trafieniach I.Zarczuka 2' i G.Wawryka 73'. Kolejnym rywalem w meczu kontrolnym był grający w klasie okręgowej - Sokół Zwierzyniec. Gospodarze zaa-plikowali przyjezdnym aż osiem bramek nie tracąc ani jednej. Bogatym łu-pem bramkowym podzielili się; I.Zarczuk w 4, 21, (karny) 48,68,80 min. K.Właź strzelał gole w 70,73,79 min. Mecz jak odzwierciedla wynik toczył się pod dyktando Łady. Goście próbowali dotrzymać kroku jedynie w pierwszych piętnastu minutach. Z biegiem czasu zaznaczała się przewaga lepiej przygotowanych do meczu biłgorajan. Lewart Lubartów rozegrał towarzyski mecz z piłkarzami Łady w sobotę 12 lutego br. Mający trzecioligowe aspiracje goście przyjechali do Bił-goraja w najsilniejszym składzie. Do przerwy mecz przebiegał pod dyktando gości, którzy uzyskali dwie bramki po strzałach z najbliższej odległości T.Szajkowskiego w 23' i B.Kaczmarskiego w 42'. W drugiej odsłonie lepiej prezentowali się gospodarze i oni też swą przewagę udokumentowali dwoma golami, które uzyskał niezawodny I.Zarczuk w 50 i 88 min. Warto dodać, że druga bramka strzelona z rzutu wolne-go mogła być ozdobą wielu meczów pierwszoligowych.