Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 2/1996
Uznanie dla sportowców i artystów
W celu podsumowania osiągnięć biłgorajskich sportowców i artystów w roku 1995, odbyło się w sali widowiskowej Biłgorajskiego Domu Kultury doroczne spotkanie wszystkich, którzy swoje zainteresowania i pracę związali ze sportem i kulturą, oraz wszystkich wiernych kibiców i widzów tłumnie przybyłych do BDK. Przybyli też przedstawiciele władz miasta z przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Książkiem l burmistrzem Stefanem Oleszczakiem, a również przedstawiciel władz wojewódzkich - dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu - Jerzy Kołodziejczyk. Burmistrz Stefan Oleszczak , otwierając Imprezę powiedział, między Innymi; Sportem zajmuje się i uprawia go około 1300 dzieci i młodzieży w ośmiu jednostkach organizacyjnych, jest to spora liczba ,a przecież wiele młodzieży robi to poza klubami. Rozwojem kultury zajmuje się pięć jednostek organizacyjnych, skupiających w dwudziestu trzech różnych zespołach 1050 osób. Wspieranie kultury i sportu, tworzenie bazy materialnej, utrzymywanie obiektów to dobrze pojęty obowiązek samorządu. Cieszymy się też z tego, że pomagają nam w tym liczni sponsorzy, około 55 wspierających sport i 60 działalność kulturalną. To daje dobre skutki i składam za to serdeczne podziękowanie.

W pierwszej części zaprezentowały się biłgorajskie kluby sportowe, l tak:

BKS ŁADA-AMBRA - nagrodzono drużynę piłkarzy za wejście do II ligi, LKS "Znicz"- wyróżniono ciężarowców l lekkoatletów; Huberta Chełchowsklego, Mirosława Kaczora,Marka Bzdyrę, Roberta Malka, Małgorzatę Bury, Justynę Bąk, Beatę Lange, Elżbietę Lacek.

Klub Karate, wyróżniono tu; Andrzeja Maciejewsklego, Jerzego Szcząchora, Łukasza Gardułę, Katarzynę Fraczek, Iwonę Mielniczuk, Tomasza Nieściura, Krzysztofa Gnypa i Tomasza Klepacza.

W Młodzieżowym Klubie Sportowym, wyróżniono i drużynę piłki ręcznej młodzików.

W Automobilklubie wyróżniono; kartmgowców- Andrzeja Przytulę i Radosława Kręta, oraz ratowników drogowych - Andrzeja Błaszczyka l Romana Retkę.

PTTK O/Biłgoraj- wyróżniono członków Młodzieżowego Klubu Turystyczno-Krajoznawczego; Krzysztofa Piętaka, Artura Ptaka i Pawła Bzdziocha

W drugiej części spotkania podsumowano dorobek placówek kultury;

Młodzieżowy Dom Kultury, za osiągnięcia wyróżniono; tancerzy;

Agnieszkę Dobek i Wojciecha Obszyńskiego, Martę Malczenko i Piotra Mazurka, Monikę Denys i Mariusza Wojdę, Magdalenę Demucha i Daniela Wojdę, Ewę Wojda i Krzysztofa Zawadzkiego, Justynę Malczenko i Bartłomieja Rozwadowsklego, Joannę Syta i Marcina Łukasika, Adama Małyszę i Damiana Fusiarza ,oraz Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls". Następnie plastyków; Anetę Dąbrowlecką, Iwonę Mirek, Połę Czacharowską, Adama Pastuszka, Magdę Sołtys, Ewę Stankiewicz, Tomasza Skubisa. W dziedzinie muzyki i piosenki wyróżniono; Agnieszkę Pecka, Arietę Madocha, Anetę Mislarz i Zespół Wokalny "Łada".

W Biłgorajskim Domu Kultury, wyróżniono; w dziedzinie tańca nowoczesnego - Artura Golucha, Katarzynę Kwinta i Joannę Madej. W dziedzinie muzyki; Biłgoraj ską Kapelę Podwórkową "Wygibusy", Orkiestrę Dętą, Chór Męski Ziemi Biłgorąjsklej "Echo".

W dziedzinie czytelnictwa wyróżniono; Agnieszkę Urbanik i Elżbietę Sokołowską. (obie korespondentki naszego miesięcznika - szczególne gratulacje!)

Państwowa Szkoła Muzyczna - tu na wyróżnienie zasłużyli;

Anna Padlasek i Kornel Fil.

Dodatkowo wyróżniono Zespół Tańca Ludowego "Tanew". Wyróżniono też całą liczną grupę działaczy kultury. Ogółem około trzydzieści osób otrzymało z rąk burmistrza Stefana Oleszczaka nagrody kwiaty l gratulacje. O sukcesach na polu sportu i kultury pisaliśmy w "Tanwi" przez cały 1995 rok.

Trzecia część imprezy to koncert wyróżnionych i nagrodzonych solistów i zespołów. Piękny pokaz sprawności i walk zademonstrowali też młodzi karatecy. Doroczne spotkanie i ... ciepłe słowa, nagrody , brawa, są dla sportowców, artystów, twórców kultury i działaczy wyrazem szacunku dla ich pracy i osiągnięć, dodają sił i zadowolenia z tej nie dochodowej, ale jakże nam wszystkim potrzebnej działalności. Wszystkim wyróżnionym i tym zapomnianym - życzymy wspaniałych sukcesów w 1996r.

M. J. Szubiak

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: