Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 3/1997
Miss Zamojszczyzny w Biłgoraju
2 marca br. w hali sportowej ZSB w Biłgoraju odbył się finał konkursu Miss Zamojszczyzny zorganizowany poprzez Agencję Artystyczną "ADA" - Tadeusza Pisarczyka z Biłgoraja i Agencję Artystyczną "CAPITAL-BIS" -Leonarda Marczuka z Zamościa. Pierwsza tego typu impreza w Biłgoraju zgromadziła nadzwyczajną ilość widzów ok. 1,2 tyś. osób. Pierwsza prezentacja kandydatek do tytułu Miss Zamojszczyzny poprzedzona była pokazem mody dziecięco-młodzieżowej przygotowanej przez zespół "Karina" z MDK.

Do konkursu przystąpiło 14 kandydatek w większości dziewczyny z Biłgorajszczyzny, a wśród nich Miss Biłgoraja Magdalena Osińska. Prezentacje na tym konkursie nie obejmowały prób inteligencji i umiejętności wokalnych kandydatek, jak to było poprzednio, toteż w pokazach indywidualnych i zespołowych dziewczyny czuły się dobrze. Już po drugiej prezentacji publiczność dawała wyraz swoim sądom co do poszczególnych kandydatek.

I stało się tak jak przewidywano - wygrała jedna z dwu faworytek, a że to bliźniaczki, to oczywiście nie obyło się bez zabawnych sytuacji. Miss Zamojszczyzny'97 została Agnieszka Osińska z Frampola, maturzystka II LO z Biłgoraja. Nagrodzona diademem Miss Zamojszczyzny, który otrzymała od ubiegłorocznej wicemiss Agnieszki Zych a również kompletem złotej biżuterii ( kolia, bransoleta, kolczyki i pierścionek) i czekiem na 800 zł.

I Wicemiss i Miss Publiczności została Magdalena Osińska, znana już czytelnikom "Tanwi" z okładki poprzedniego numeru. Otrzymała w nagrodę telewizor i czek na 400 zł. oraz robot kuchenny. II Wicemiss to Agnieszka Szewc z Biłgoraja - otrzymała złoty naszyjnik i czek na 200 zł. Za Miss Foto uznano Izabelę Majdak z Zamościa wręczając jej ekspres do kawy. Wszystkie - to znaczy i pozostałe wspaniałe dziewczyny: Beata Pańczyk, Magdalena Mateja, Renata Makarow, Iwona Bęcała, Anna Pysz, AnetaBulak, Renata Cudziło, Joanna Jagielska, Monika Leleń i Katarzyna Kwinta -otrzymały w prezencie komplety kosmetyków "MargaretAstor", komplety bielizny nocnej z "Primy", obuwie firmy AFLIS, stroje kąpielowe z "Mewy" i oczywiście komplety rajstop ze "Splotu". W tym miejscu wspomnieć należy o fundatorach głównych nagród, którymi w tym roku okazali się: Pracownia Jubilerska - Stefan i Dorota Radlińscy, "TYGODNIK ZAMOJSKI", P.U.P. "WACH" z Frampola (czeki) i organizatorzy. Nie zabrakło oczywiście kwiatów, gratulacji i gorących całusów. O kolejności w przyznawaniu tytułów orzekało aż dwudziestopięcioosobowe jury, złożone niemal w całości z przedstawicieli sponsorów, pod wodzą red. Marka Jawora.

W wyniku biłgorajskiego konkursu, Miss Zamojszczyzny'97 awansuje do półfinału Miss Polonia w Białymstoku w czerwcu, gdzie znajdzie się wśród 40 kandydatek do finału, w którym weźmie udział 20 dziewczyn, w tym reprezentantki Polonii zagranicznej z USA, Australii i Oceanii. II i III Wicemiss będą uczestniczyć w dodatkowych eliminacjach w Warszawie w maju, co daje szansę do zakwalifikowania się do półfinału. Może więc nie na tym koniec - oby!

Oprawę artystyczną konkursu stanowił pokaz tańca towarzyskiego, "produkcja" Kabaretu z Pyriandii "POD SPODEM" (..."z pracownikiem tak jak z jajkiem bo się może skończyć strajkiem") i recital bezkonkurencyjnej gwiazdy wieczoru MarlenyDrozdowskiej, która szalała po biłgorajskiej estradzie w towarzystwie ( kto by pomyślał ?)... Tadeusza Pisarczyka w roli tym razem partnera od "mydełka FA". To była oryginalna improwizacja, przyjęta entuzjastycznie. Pani Marlena, jak zawsze znakomita, podbiła biłgorajską publiczność do końca i chyba wywiozła z naszego miasta sympatyczne wrażenia. Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi, a to z pewnością za sprawą, znowu ...Tadeusza Pisarczyka (bo kogóż by innego ?) Niedzielna impreza artystyczna jaką był ten konkurs dowiodła trafności poczynań organizatorów co do naszych gustów i niewątpliwie te imprezy wejdą na stałe do życia kulturalnego Biłgoraja, oby tylko każda z nich była tak udana.

M. J. Szubiak

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: