Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 3/1998
Najpiękniejsze w 1998 roku
W niedzielny wieczór 15 lutego br. po raz trzeci w sali widowiskowej BDK zaprezentowały się biłgorajskiej publiczności najpiękniejsze dziewczyny z Ziemi Biłgorajskiej w rywalizacji o tytuł "MISS". W tym roku było ich jedenaście.

Kandydatki prezentowały się trzykrotnie, najpierw w wieczorowych dostojnych kreacjach, następnie w sztucznych futrach zamojskiej "Gracji" i po raz trzeci w prezentacji tzw. "całej prawdy" w strojach kąpielowych. W wyniku tych trzech prezentacji, w których , przyznać trzeba, niemal wszystkie kandydatki robiły wszystko, aby wypaść jak najlepiej, trzynastoosobowe jury wybrało trzy finalistki; Monikę Kaproń, Beatę Magdziarz i Monikę Chmiel. W jury działającym pod przewodnictwem Tadeusza Pisarczaka pracowało kilka znanych osób, wśród których widzieliśmy Stefana Szmidta -aktora Teatru Polskiego w Warszawie i prezesa Fundacji Kresy 2000, Janusza Kawałko z Tygodnika Zamojskiego, a też i poprzednie miss - Katarzyna Kwinta i Agnieszka Osińska.

Oceniano nie tylko urodę i sylwetkę kandydatek, ale też zasoby ich wiedzy i umiejętności. Sprawdzian ten polegał na udzieleniu odpowiedzi na pięć podchwytliwych i zmyślnie skonstruowanych pytań, oraz na próbie aktorskiej, gdzie dziewczyny musiały "zagrać" wylosowany fragment roli dramatycznej, czyli Izoldy, Julii czy Ofelii. Po szczęśliwym przebrnięciu przez te niespodzianki, dziewczyny i publiczność usłyszeli werdykt jury;
Miss Ziemi Biłgorajskiej'98 ogłoszono przy dźwięku fanfar Monikę Kaproń z Biłgoraja. Najpiękniejsza startowała z nr l, ma prawie 18 lat, jest brunetką o niebieskich oczach, o oryginalnym (niewymuszonym) uśmiechu, ma też 173 cm. wzrostu i wymiary: 89-65-89. Miss jest uczennicą ZDZ w Biłgoraju, a lubi jazdę samochodem. W nagrodę otrzymała koronę z rąk ubiegłorocznej Miss; Agnieszki Osińskiej, oraz telewizor kolorowy.

I Wicemiss wybrano Beatę Magdziarz z Biłgoraja. Beata ma 17 lat, 170 cm. wzrostu oraz 84-60-87, jest uczennicą Liceum Zawodowego w Biłgoraju. W nagrodę otrzymała również telewizor.
II Wice miss została Monika Chmiel, również z Biłgoraja. Tę 18 letnią uczennicę Zespołu Szkół Budowlanych w Biłgoraju obdarowano kuchenką mikrofalową.

W tym konkursie pojawiła się rozbieżność gustów pomiędzy jury a publicznością. Śliczna, rudowłosa o niebieskich oczach, Dorota Magdziarz została wybrana przez biłgorajską publiczność na Miss Publiczności, a ten wybór potwierdzili też akredytowani przy konkursie dziennikarze i fotoreporterzy. Dorota ma 19 lat, 170 cm. wzrostu i wymiary 90-62-91, jest biłgorajanką, pracuje zawodowo i lubi muzykę, modę i dobrze zjeść. Nagrodzona została aparatem fotograficznym i radiomagnetofonem. Miss Gracji została wybrana jednomyślnie Monika Pokryszka, również z Biłgoraja, a nagrodą za to było futro z "Gracji". Do wyborów regionalnych konkursu MISS POLONIA w Zamościu zakwalifikowały się ( ze względu na wiek - warunek ukończenie 18 lat) Monika Chmiel, Monika Pokryszka i Dorota Magdziarz. Organizatorzy, mimo skromnych środków, okazali się hojni obdarowując wszystkie kandydatki kwiatami i drobnymi upominkami. W tym roku konkurs przebiegał bardzo atrakcjanie i sprawnie. Zasługa w tym prowadzących; Maryli Olejko i Janusza Rosłana oraz występujących zespołów BDK, szczególnie Klubu Tańca Towarzyskiego "DUET" oraz wspaniałego gościa konkursu -zespołu "CZERWONY TULIPAN". Konkurs - koncert wypadł znakomicie, dziewczyny traktowały swój w nim udział jako zabawę, publiczność, dla której brakowało miejsca na sali i tłumnie stojąca również w holu -bawiła się równie dobrze. "To był uroczy wieczór" - powtarzało wiele osób. Wszystko to było w wielkiej mierze zasługą organizatorów;
Agencji Artystycznej ADA, która personifikuje się w osobie niestrudzonego właściciela Tadeusza Pisarczyka oraz całego zespołu pracowników BDK. Obyśmy w przyszłym roku byli uczestnikami równie dobrej imprezy.
Tuz po konkursie. Miss Biłgoraja powiedziała nam:

Drugi raz brałam udział w konkursie. Nie spodziewałam się aż takiego sukcesu. W ubiegłym roku było bardzo fajnie, więc pomyślałam sobie żeby i w tym roku spróbować. To świetna zabawa.

Może parę stów o sobie ?
Uczę się w ZDZ w Szkole Fryzjerskiej, tam jest bardzo fajnie, to mi odpowiada. Nauczyciele bardzo miło do mego zamiaru podeszli. Bardzo mi pomogli, zwalniali mnie z lekcji na próby. Po ukończeniu szkoły chciałabym dalej iść w tym kierunku i wyjechać do Lublina.

Jak rodzina przyjęta twój sukces ?
Mamusia to pewnie tam gdzieś płacze, chłopak jest zadowolony. Przy okazji chciałabym serdecznie pozdrowić wszystkich czytelników gazety "TANEW" i podziękować biłgorajskiej publiczności za tak sympatyczne przyjęcie. Nie wiem z wrażenia co więcej powiedzieć.
Dorota Magdziarz - Jestem drugi raz w konkursie i bardzo, przemiłe zaskoczona, nie spodziewałam się takiego wyboru przede wszystkim od publiczności.

Co będzie dalej, jakieś plany ?
Wezmę udział w konkursie w Zamościu. Plany ? Kiedyś miałam. Teraz zajmuję się pracą, nie myślałam o czymś więcej, chyba, że będą jakieś propozycje.
Gratulujemy sukcesu i życzymy jak najciekawszych propozycji.

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: