Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności

Prasa
Gazeta "Tanew" 3/1998
Nasi wśród najlepszych
W plebiscycie na 10 najlepszych i najpopularniejszych sportowców i 5 trenerów Zamojszczyzny w oku 1997 znalazły się i się biłgorajskie lekkoatletki. Tuż za zwycięzcą plebiscytu Andrzejem Gresztą (Unia Hrubieszów), uplasowała się Justyna Bąk a na czwartej pozycji Małgorzata Bury -biegaczki "ZNICZA". Tak wysokie lokaty nasze lekkoatletki zawdzięczają znakomitym rezultatom osiągniętym w minionym roku. Małgorzata Bury to aktualnie wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m i mistrzyni Polski na tym dystansie z czasem 4.25.71.

Podopieczna trenera Mieczysława Jamroza, zdaniem wielu znawców, to jedna z kandydatek do olimpijskiej reprezentacji Polski na igrzyska w Sydney. Spore osiągnięcia ma również Justyna Bąk trenująca pod kierunkiem męża Stanisława; wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na dystansach 1500, 5000, 1000 m, reprezentantka Polski i kandydatka do reprezentacji - Sydney 2000.

Wśród trenerów -Stanisław Bąk uplasował się na piątej pozycji. Podczas balu mistrzów sportu, który odbył się w Zamościu, na którym podano wyniki plebiscytu, burmistrz Stefan Oleszczak powiedział - Jestem dumny z sukcesów naszych sportowców i trenerów. Cieszę się, że wysiłek naszej młodzieży dostrzeżony został przez sympatyków sportu, biorących udział w plebiscytowym głosowaniu. Wierzę, że również i w tym roku sportowcy z Biłgoraja przysporzą nam sporo radości i za rok spotkają się w finale plebiscytu.

Naszym lekkoatletkom gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów !