Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 3/1999
IV Wybory Miss Ziemi Biłgorajskiej
7 marca br. w Biłgorajskim Domu Kultury odbyły się IV Wybory Miss Ziemi Biłgorajskiej'99. Mimo "stosownej" ceny biletów, publiczność biłgorajska wypełniła salę widowiskową do ostatniego, dostawianego, miejsca. Pierwsze i niezwykłe wrażenie zrobiła na wszystkich wspaniała scenografia o orientalmym nastroju i ciekawych kolorach - dzieło Alicji Kubackiej-Bazan. Również atrakcyjnie, bo zwykle w szarościach, wystąpili prezenterzy Maryla Olejko i Janusz Rosłan, przyodziani w zwiewne szaty niczym z bajki o Alibabie i czterdzistu etc.

Do konkursu na najpiękniejszą biłgorajska pannę przystąpiło 12 dziewcząt, wysokich i szczupłych a w niektórych przypadkach, jak twierdzą złośliwi - wręcz chudych. Pierwsza prezentacja miała wywołać wieczorowe oczarowanie dziewczęcą urodą i sukniami. Oczarowanie -trochę go było, ale byłoby większe gdyby była większa różnorodność i więcej pomysłowości w krecjach. Drugie ukazanie się panien przerodziło się w mikro rewię mody wiosenno-letniej wymyślonej w zamojskiej "Delii". Mnogość parasolek nie wróży pogodnego lata, oby się projektanci mylili. Trzecia prezentacja to pokaz a właściwie taniec w strojach orientalnych, bardzo udany i wreszcie czwarta odsłona - półgoła prawda, czyli kandydatki w strojach kąpielowych. Tu już nic nie da się ukryć i po tym pokazie następuje rzeczywista ocena. Oprócz urody kandydatek oceniano także inne ich umiejętności i chyba wskaźnik intelektu.

Poddano je bowiem serii dowcipnych acz pokrętnych pytań, z których trzeba było przytomnie wybrnąć i skoro już się to stało, nakazano panienkom, do wyboru, dmuchać w trąby i saksofony albo też walić w bęben lub szarpać się z gitarą. Było to bardzo zabawne ale morał z tego taki, że młodzież nasza niezbyt jest zainteresowana grą na instrumentach. Wzbogaceniem wieczoru pod względem artystycznym były występy Teatru Poezji i Piosenki, tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego "Duet" z BDK i Zespołu Tańca Współczesnego "Ada" z MDK. Nade wszystko jednak zajął publiczność recital zespołu Mister Franky z czarnoskórym sympatycznym liderem Frankiem Ewansem i parą znakomitych tancerzy , których najbardziej oklaskiwano.

Kulminacja wieczoru - Pan Zbigniew Pakuła przedstawiciel Biura MISS POLONIA i organizator konkursu Miss Lubelszczyzny a do tego przewodniczący jury doniósł na scenę ważny dokument, z którego to dowiedzieliśmy się że:

II Wicemiss została Izabela Hula - 18 - letnia uczennica ZSB w Biłgoraju, w nagrodę uzyskując drukarkę do komputera, l Wicemiss wybrano Agnieszkę Sprysak - 19-letnią uczennicę ZSZ w Biłgoraju, którą obdarowano rowerem górskim i plecakiem z zawartością. Agnieszka otrzymała też tytuł Miss Gracji i Miss Foto. Tytuł Miss Ziemi Biłgorajskiej '99 otrzymała Monika Chmiel. Miss jest 19-letnią szatynką o piwnych oczach, liczącą 172 cm wzrostu i wymiarach; 89-63-89. Ponadto okazało się, że gusta jurorów i publiczności są zbieżne i Monice przyznano tytuł Miss Publiczności a obdarowano ją za to wieżą stereofoniczną, plecakiem i telefonem komórkowym. W konkursie na tegoroczną miss uczestniczyli czytelnicy Tygodnika Zamojskiego -w tym plebiscycie wygrała 17-letnia, Marta Zabłotna, chyba najzgrabniejsza z tegorocznych kandydatek.

Na dalsze eliminacje w wyborach MISS POLONIA '99, które odbędą się 3 maja w Kurowie zakwalifikowały się: Monika Chmiel, Agnieszka Sprysak, Izabela Hula, Wioletta Bielak i Monika Kaproń dorosła już ubiegłoroczna Miss. W organizacji tegorocznego konkursu wystąpiły dwa możliwe do uniknięcia zgrzyty. Po pierwsze - ze względów formalnych czym jest brak dorosłego wieku, część kandydatek jest pozbawiona możliwości awansu do kolejnych eliminacji - czego być nie powinno a jeżeli jest to trzeba coś zmienić. Po drugie część publiczności, szczególnie z dalszych rzędów nie miała możliwości zagłosować na swoją kandydatkę, bo nie dotarły tam sitka z kartkami. Mamy nadzieję że w przyszłych wyborach organizatorzy - Agencja Artystyczna "Ada" i BDK tych usterek unikną, co oczywiście nie przesłania w sumie dobrego przecież przygotowania imprezy. A tak w ogóle to chciałbym zaproponować "uzupełnienie" konkursu dla panien, konkursem dla kawalerów na Mister Biłgoraja - wszak mamy równouprawnienie i dorodną młodzież męską, dlaczego więc nie... Przed czterema laty sprowokowałem wybory Miss, więc może i teraz...

Tuż po zakończeniu emocji rozmawiałem z nową miss:

- Jakie są pierwsze wrażenia po wyborze ?
- Jestem w szoku, nie spodziewałam się tego wszystkiego, trochę się tym bawiłam a do wyborów namówiła mnie koleżanka ubiegłoroczna Miss Monika Kaproń.

- W ubiegłym roku również startowałaś ?
- Tak, byłam II Wicemiss

- Kto się cieszy z Twojego sukcesu?
- Mama i tata, na pewno się tego nie spodziewali. Mój chłopak, pewnie też, ale jeszcze się z nim nie spotkałam.

- Jakie teraz plany ?
- Teraz to udział w półfinałach Miss Polonia a potem będzie normalnie.

- To znaczy ?
- Chodzę do Technikum Budowlanego do IV klasy. Za rok matura. Trochę interesuję się sportem - grą w piłkę siatkową. Zajmowałam się modą, uczestniczyłam w pokazach mody w MDK i nadal mnie to interesuje.

- Powiedz szczerze - chciałaś być pierwsza, przecież wszystkie o tym myślą ?
- Nie, nie chciałam. Teraz obawiam się, że moje koleżanki mi zazdroszczą.

- Dziękuję za rozmowę i bądź dobrej myśli.

Marek J.Szubiak

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: