Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności

Prasa
Gazeta "Tanew" 4/2000
Sport
W I lidze ciężarowców
Pierwszoligowi sztangiści Znicza Biłgoraj startem w Konstantynowie zainaugurowali walkę o punkty w drużynowych mistrzostwach Polski. W zawodach, które odbyły się 25 marca udział wzięły cztery ekipy. Biłgorajanie z wynikiem 1747,5 pkt. zajęli trzecią pozycję, ustępując Okęciu Warszawa i puławskiej Wiśle. W poszczególnych kategoriach ciężarowcy Znicza uzyskali następujące rezultaty;
Kat 56 kg - G.Ostasz - 175 kg, Kat 69 kg - J.Kaczor - 230kg, K.Chełchowski - 222,5 kg., Kat.77 kg G.Jurkiewicz - 305 kg, Kat.85 kg - M. Kaczor - 277,5 kg, Kat.94 kg H. Chełchowski - 340 kg.
W tegorocznych zmaganiach działacze biłgorajskiego klubu postanowili wzmocnić drużynę utytułowanym Andrzejem Cofalikiem (były mistrz Europy) i Gienadijem Jurkiewiczem z Ukrainy, który bronił barw Znicza przed laty. Pierwszy start Jurkiewicza wypadł poniżej oczekiwań. Nieco słybszy rezultat był wynikiem niedawnej kontuzji. Z tym samym problemem boryka się Andrzej Cofalik. Jego debiut w drużynie Znicza przesunięty został na drugi rzut ligi.

Koszykarska licealiada
Uważani za faworyta finałowego turniaju uczniowie LO im.ONZ w Biłgoraju sprawili swym sympatykom ogromny zawód, przegrywając w walce o I miejsce z koszykarzami ZSZ z II LO z Włodawy. Nowi mistrzowie województwa lubelskiego byli zdecydowanie lepsi rzutowo i agresywniwej grali pod tablicami i w polu. Podopieczni Ryszarda Sawy mający w swym składzie koszykarzy Basketu nie wykorzystali atutu własnej sali grając poniżej swych możliwości. Widać było przemęczenie i nade wszystko brak precyzji rzutowej. Drugi nasz reprezentant RCEZ zajął czwarte miejsce. Przy większym szczęściu mógł sięgnąć po brązowy medal, bowiem w meczu o III miejsce uległ I LO z Lublina 20:26. W żcisłym finale ZSZ Nr 1 z Włodawy pokonał LO im.ONZ 56:32.
Skład LO Biłgoraj; A.Kanty, P.Pięciurek, M.Kuraś, P.Zub, A.Rak, P.Bocheński, Ł.Nieściur, R.Borowiec, K.Sykuła i Ł. Pańczyszyn.

Medal dla biłgorajanina
Przemysław Gawda, który od lat jest zawodnikiem KT Returu Zamość, zdobył na Mistrzostwach Makroregionu Małopolskiego w tenisie ziemnym brązowy medal. Na krakowskich kortach w zawodach rozegranych w pierwszy weekend kwietnia, grała 22 zawodników. Przemek przegrał w półfinale z wicemistrzem Polski juniorów T.Bronieckim z Wawelu Kraków.

Szczypiorniści na miarę możliwości
Pomimo finansowego dołka umiarkowany sukces odnieśli piłkarze ręczni MKS Biłgoraj. W półfinałach Mistrzostw Polski, trenowani przez Janusza Cwikłę juniorzy, zajęli trzecie miejsce w turnieju, który odbył się w dniach 31.03 - 1.04 br. w Tarnowie. W zawodach tych MKS zmierzył się w pierwszym meczu z drużyną Pałacu Młodzieży z Tarnowa i wygrał 28:27. W pozostałych dwóch spotkaniach biłgorajscy szczypiorniści ulegli minimalnie Pogoni Zabrze 23:28 i Ostrovii Ostrów Wlkp. 23:27. Powyzsze rezultaty pozwoliły zająć miejsce na podium, ale dalej awansowały talko dwa zespoły. Awans do półfinału Mistrzostzw Polski jest sukcesem. Spotkania z drużynami, które stanowią zaplecze klubów ligowych, potwierdziły właściwe szkolenie w naszym klubie. Minimalnych porażek nie musimy się wstydzić. Brak pieniędzy nie pozwolił zgłosić klubu do rozgrywek w III lidze senioirów, które pozwalają rozgrywać zespół i mobilizująco wpływają na zawodników. Smię twierdzić, że chłopcy grający w MKS, to czołówka województwa. Szkoda, że muszą rezygnować z uprawiania tej dyscypliny sportu - powiedział trener Janusz Cwikła. W turnieju uczestniczyli; D.Golec, M.Maciocha, A.Flis, M.Kwieciński, P i R Majowie, T.Mazurek, J.Słupski, M.Przybylski, K.Myszak, T. Samoszczuk, P.Kowal, M.Chodkowski i P. Michalczyk.