Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 5/2000
Sezon nad zalewem
Wiosna tego roku niepostrzeżenie zamieniła się w lato i to niemal upalne. Piękna pogoda zachęca do spacerów, wielu wybiera się nad wodę, najchętniej nad zalew na Bojarach.
Jeszcze nie tak dawno zastać tu było można sporo śmieci, połamane ławki i uszkodzony pomost, nie mówiąc już o zdewastowanych od lat latarniach. Na grobli kilka śladów ognisk z niedopalonymi oparciami ławek. 12 maja br. Już widok był inny; śmieci usunięte , choć nie wiadomo na jak długo, ławki naprawione, pomost również - widać że gospodarz przygotowuje się do sezonu. Zapytaliśmy dyrektora OSiR - Zbigniewa Woznego, jakie to sa przygotowania?

Przygotowania do sezonu letniego nad zalewem zaczęliśmy 4 maja od remontu pomostu i ławek, które prawie wszystkie były zniszczone. Wartość tych zniszczeń wynosi szacunkowo około 2000 zł. Zniszczenia te powtarzają się corocznie, sprawcy są nieznani mimo, że meldujemy o tych faktach do policji. Dalsze prace obejmą malowanie tych nieszczęsnych ławek, ogrodzenia i hangarów.

Czy będzie nowy sprzęt pływający?
Sprzętu pływającego nam nie przybyło, natomiast zakupiliśmy sprzęt ratowniczy; kamizelki ratunkowe dla dzieci i dorosłych oraz sprzęt i wyposażenie dla ratowników. Tu chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że wszystkich przebywających nad zalewem obowiązuje regulamin a szczególnie zakaz kąpieli poza kąpieliskiem.

Czy wzrosły ceny za wypożyczanie sprzętu ?
Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma ale prawdopodobnie będą obowiązywały ceny z roku ubiegłego, to jest; za 1 godzinę wypożyczenia roweru wodnego - 7 zł, za wypożyczenie kajaka - 5 zł.

Jakie planujecie imprezy nad zalewem ?
Jak co roku w okresie lipca-sierpnia, będą: turniej piłki plażowej, bieg abstynenta, wyścigi kajakowe i zawody pływackie.

Jaka będzie woda ?
W warunkach naszego zalewu czystości wody nie da się przewidzieć. W drugiej połowie maja Sanepid przeprowadzi pierwsze badanie wody. Następnie w czerwcu drugie. Jeżeli wyniki będą pomyślne, dopiero wtedy otworzymy kąpielisko, planujemy to na 24 czerwca. Sprzęt pływający będzie można już wypożyczyć od 18 czerwca. Zapraszam więc nad zalew bo trzeba pamiętać, ze ruch na świeżym powietrzu jest dla naszego zdrowia bardzo korzystny.

Cieszmy się z tego co mamy i do zobaczenia nad zalewem !
Korzystając z okazji chciałbym podziękować Zarządowi Miasta za pomoc w postaci drewna ze ściętych w czasie regulacji rzeki Łady olch, z którego wykonaliśmy elementy do reperacji ławek. Również składam podziękowanie na ręce Pani kierownik MOPS Ewy Zawolik i Pana Eugeniusza Karpia za bezinteresowna pracę wykonaną przez podopiecznych MOPS i Klubu "Iskra" przy sprzątaniu terenu nad zalewem.

Obok prac remontowych nad zalewem , OSiR prowadzi również, na stadionie sportowym, prace przy montażu, zakupionych niegdyś w Mielcu trybun. W tym roku wykonane zostanie cztery segmenty na około 500 osób. Koszt tych robót wyniesie około 28.000 zł. Efektem będzie poprawa warunków korzystania ze stadionu przez mieszkańców miasta i gości.

M.J.Szubiak

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: