Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 5/1996
Moda, dziewczęta i Pan Tadeusz
Pod tytułem; Prezentacje Wiosna 96', odbył się w BDK 21 kwietnia br. pokaz wiosennych i letnich ubiorów damskich szczególnie dla dziewcząt. ( Właśnie - dlaczego to tylko dla dziewcząt?) Kolekcje ubiorów przygotowały biłgorajskie, zamojskie i lubelskie zakłady odzieżowe.

Pokaz rozpoczął się od prezentacji modeli z zakładów "DELIA" w Zamościu. Zobaczyliśmy kostiumy i płaszcze. w szyciu których specjalizuje się "DELIA"

Lubelskie Towarzystwo Wegetarian przygotowało kolekcję ubiorów z tkanin tzw. ekologicznych, lub prościej - naturalnych, jak len i bawełna. Tkaniny te barwiono również barwnikami naturalnymi herbata, burak i inne. Autorami kolekcji byli panowie; Radosław Nowak i Roman Wołoczko. Ubiory uzupełniała leż naturalna biżuteria i dodatki, a jednym z nich był biłgorajski przetak. Wybrano bardzo ładne motto dla tej kolekcji "całkowita harmonia z naturą". Zakład krawiectwa lekkiego firmy "bmp"- Brzyscy z Biłgoraja przygotował kolekcję ubiorów letnich z dzianin włoskich. Przedsiębiorstwo Dziewiarsko- Pończosznicze "PRIMA" z Biłgoraja przygotowało kolekcję bielizny damskiej, która jest specjalnością tej firmy. Bielizna ta szyta jest z jedwabiu naturalnego i wiskozowego oraz satyny. Prezentację zakończył, najbardziej oklaskiwany, pokaz czternastu rozmaitych modeli sukien ślubnych, które przywiozła właścicielka salonu sukien ślubnych "ALICJA" z Zamościa. Brakowało tylko marsza Mendelsona.

Do wszystkich ubiorów modelki nosiły. uniwersalne pod każdym względem, rajstopy z biłgorajskiej firmy "SPLOT" .

Różnorodność fasonów, kolorów. I~orm i zastosowanych tkanin sprawiała imponujące wrażenie na najczęściej młodych widzach szczelnie wypełniających salę. Choć przyznać trzeba, że informacje o ubiorach były skąpe.

Znakomicie też wypadły modelki z Zespołu Mody Młodzieżowej "KARINA", działającego już od pięciu lat przy MDK w Biłgoraju. Wśród nich były utytułowane już; K. Kwinta - Miss Biłgoraja, B.Kutryn Wicemis Zamojszczyzny i gościnnie występująca u nas śliczniutka Wicemis Zamojszczyzny Małgorzata Cioch z Tomaszowa (zdjęcie na okładce).

Pokaz uzupełniały bardzo obszernym programem, zespoły artystyczne MDK.

PREZENTACJE - WIOSNA 96' zrobiono z rozmachem, co właściwe jest panu Tadeuszowi Pisarczykowi - " dobremu duchowi" ostatnich dużych imprez ( wcześniej wybory Miss Biłgoraja) poświęconych nieocenionemu skarbowi Biłgoraja pięknym dziewczętom. Pan Tadeusz reprezentujący firmę "SPLOT" i pani Irena Zając reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury i prowadząca zespół "Karina", byli głównymi organizatorami imprezy - imprezy niezapomnianej i jakby rzeczywiści czyniącej wiosnę. Biliśmy im długo brawa Lak bardzo. bardzo zasłużone. Wypada tylko powiedzieć - dziękujemy i czekamy na kolejną atrakcję!

M. J. Szubiak

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: