Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 6/2000
Sport
Kartingowe mistrzostwa Polski w Biłgoraju

3 i 4 czerwca br. Na torze kartingowym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyła się III i IV runda kartingowych Mistrzostw Polski - strefy południowo-wschodniej. W sobotnich wyścigach w poszczególnych kategoriach zwyciężali:
Kat. Młodzieżowa;- Leszek Nowiński /A.Lublin/. Najlepiej z zawodników Energetyka Biłgoraj wypadł Krzysztof Wlizło, plasując się na siódmym miejscu (92 pkt.)
Kat.Popularna - Radosław Kret /Energetyk/.
Kat. Młodzik 50 - Mateusz Iłowiecki /A.Lublin/.
W niedzielę ci sami zawodnicy wystartowali w czwartej rundzie eliminacyjnej, uzyskując następujące rezultaty:
Kat.Młodzieżowa - Leszek Nowiński /A.Lublin/
Kat.Popularna - Radosław Kret i Krzysytof Wlizło- piąty na liście,/obaj Energetyk/ Kat.Młodzik - Mateusz Iłowiecki /A.Lublin/.
W dwudniowych zawodach uczestniczyły zespoły z Krakowa, Lublina, Przemyśla, Rzeszowa i Biłgoraja. Na tle pięciu ekip dobrze zaprezentowali się gospodarze, którzy dali się wyprzedzić jedynie ekipie Automobilklubu Lubelskiego.

ABM

Walki karateków26 i 27 maja br. Odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w karate tradycyjnym. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników reprezentujących 40 klubów.

Mistrzostwa odbyły się w obiektach sportowych ZSB w Biłgoraju. W doborowej stawce wśród młodzików 12-13 lat na najwyższym stopniu podium stanął Adam Sarzyński /Fudokan KK Biłgoraj/. Również w kumite, ale w grupie 10-12 lat stanął na podium Tomasz Dybiak, zdobywca brązowego medalu. Za najlepszą drużynę uznano Zamojski Klub Karate. Mistrzostwom towarzyszyły imprezy rekreacyjne sportowe. Na zakończenie zmagań uczestnicy i mieszkańcy Biłgoraja bawili się na festynie, gdzie można było obejrzeć najnowsze modele Śkody, Forda, i koreańskiego KIA. Miło nam poinformować, że władze krajowe doceniły wysiłek organizacyjny i zaangażowanie biłgorajskich działaczy a szczególnie Andrzeja Macieje-wskiego, przyznając klubowi prawie 50 tyś. zł. Na sprzęt i działalność. Polski Związek Karate Tradycyjnego przekazał również dwie maty o wartości 25 tys.zł. Wsparcie finansowe zadeklarował również burmistrz Stefan Oleszczak, który będzie szukał sprzymierzeńców wśród biłgorajskich radnych, by dofinansować prężny klub sportowy. Czy rajcy miejscy poprą jego wniosek? Odpowiedź poznamy w najbliższym czasie.

ABM

Pół wieku kartingu w PolsceUKS Energetyk Biłgoraj był organizatorem II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski. W zawodach, zorganizowanych z okazji 50 lecia sportu kartingowego, które odbyły się 13 i 14 maja br, udział wzięło ponad pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników, którzy walczyli o punkty do końcowej klasyfikacji mistrzostw kraju.

W poszczególnych kategoriach najlepiej jeździli"
Kat. Kadet 60- Maciej Sadura /Rzemieślnik Warszawa/ KatICC INTERCONTINENTAL A klasa 100 - Anna Kowalska /KK Koszalin/.
Kat. ICC INTERCONTINENTAL C - klasa 125 - Paweł Soja /Taboss-Kart/.
Kat. ICA Junior - klasa 100 - Jakub Buziuk /Krak-Kart/.

ABM

Powrót MałgorzatyOficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy Instytucie Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej i mistrzostwa studentów z Polski i Ukrainy, były okazja do pierwszego startu lekkoatletów w tym sezonie. 3 czerwca br. Na bieżni i skoczniach pojawiło się wielu kandydatów do startu w Sydney. Wśród nich startowała Małgorzata Bury z biłgorajskiego Znicza, która po krótkim epizodzie powróciła w rodzinne strony, by pod okiem Mieczysława Jamroza szukać zagubionej wysokiej formy i ponownie reprezentować biłgorajski klub. Pierwszy start w tym roku na otwartej przestrzeni nie wypadł źle, bowiem biłgorajanka wywalczyła III miejsce na dystansie 1500m. Z czasem 4.32.11. Tryumfatorka -Gana Liwiszenko (Ukraina) przebiegła ten dystans w 4.23.54.

ABM

MKS wśród najlepszychSzczypiorniści MKS Biłgoraj, po wywalczeniu tytułu mistrza rejonu i województwa wygrali również strefę. Sukcesy te pozwoliły na uczestnictwo w finale mistrzostw Polski, które odbyły się w Płocku. Ośmiu uczestników podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Przeciwnikami biłgorajan, kolejno były zespoły: Pogoni Zabrze (19:23), Ostrovii z Ostrowa Wikp. (18:21) i Dorbud Kielce (19:20).
Po meczach eliminacyjnych w walce o piątą lokatę, piłkarze ręczni MKS ulegli Olimpowi Grodków (19:21). Przegrana sprawiła, że podopiecznym Janusza Ćwikły i Jarosława Dołomisiewicza, pozostała gra o siódme miejsce, gdzie po raz drugi przyszło im walczyć z kielczanami. Zawodnicy MKS Biłgoraj tym razem wygrali z Dorbudem plasując się na siódmym miejscu w kraju w tym przedziale wiekowym. Triumfatorem imprezy a zarazem mistrzem Polski, zostali szczypiorniści Petro Płock. Wyprzedzili oni Ostrovię, Pogoń i Ttruso Elbląg, Olimp, MOS Wrocław, MKS i Dorbud.
W turnieju imponował Grzegorz Mroczek, który zdobył 43 bramki i został królem strzelców. Do wyróżniających się zawodników finału organizatorzy zaliczyli Michała Chodarę i Piotra Kupińskiego.
Skład drużyny; P.Kuczyński, J.Swacha, K.Garbula, M.Chodara, T.Popowicz, P.Król, G.Kanar, P.Król, P.Świeca, Gmroczek, A.Przytula, W.Szymanik, T.Kowal, P.Kupiński.

Pomimo wielu trudności, szczególnie finansowych, drużyna zaszła tak wysoko. Słowa uznania należą się trenerom, zawodnikom i działaczom. Wyjazd do Płocka zorganizowano dzięki pomocy sponsorów, którzy nie szczędzili datków, by młodzi szczypiorniści zmierzyli się z najlepszymi.

ABM

Piłka w osiedlachOd 28 maja br. Toczą się rozgrywki Ligi Osiedlowej w piłce nożnej. Drużyny 9 osobowe rozgrywają mecze, każdy z każdym w rundzie wstępnej i rewanżowej. Koordynatorem rozgrywek jest Józef Olekszyk. Zainteresowanym podajemy terminarz rozgrywek do czwartej kolejki. Gospodarze na pierwszym miejscu.
2 lipca:
Ogrody - Betoniarze
Os. Oksford - Sitarska
OKS Rapy - Team Kaczor
OKS Lew Puszcza - Real Plac
9 lipca;
Team Kaczor - Oksford
Sitarska - Ogrody
Betoniarze - Real Plac
OKS Rapy - OKS Lew Puszcza.

ABM

Nie chcieli pucharu?Niecodzienna sytuacja miała miejsce przed półfinałowym meczem 24 maja br., o Puchar Polski na szczeblu zamojskiego OZPN, kiedy to piłkarze Łady podejmowali Unię Hrubieszów. Otóż po intensywnej rozgrzewce, tuż przed rozpoczęciem spotkania, gospodarze zeszli z boiska. Trójka sędziowska wyprowadziła na płytę jedenastkę Unii i oczekiwała na zawodników Łady, którzy po 10 minutach pojawili się na boisku. Co się dzieje - pytali zdenerwowani kibice. Stare porzekadło mówi - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tak było i w tym przypadku - chodziło o zaległości płatnicze klubu wobec zawodników. Sytuacja finansowa klubu nie jest najlepsza, to potwierdzają działacze zaniepokojeni trudnościami, ale nie pochwalają też demonstracyjnego zejścia z boiska. Kibice, jak to bywa w takich sytuacjach, podzielili się na dwa obozy. Jedni akceptowali postępowanie, inni wyliczali jaką pomoc w ostatnich latach nieśli piłkarzom działacze. Uważali, że w dobie bezrobocia, spowodowanie zatrudnienia kilku piłkarzy, to pomoc bezcenna. Tu padło kilka nazwisk i stwierdzenie, że o tym trzeba pamiętać. Efektem nerwowej sytuacji był przegrany mecz 2:3 (0:2). Bramki dla gospodarzy strzelali; I.Zarczuk 86' i E.Chomicz 89'.

Będąca na fali Łada mogła walczyć w finale, ale nerwy, indolencja strzelecka (M.Klecha) i błędy A.Kielarskiego - bramkarza, sprawiły, że biłgorajanie niespodziewanie znaleźli się poza burtą. Szkoda, bo do licznych pucharów mógł trafić kolejny. Kiedy w ćwierćfinale po znakomitym spotkaniu wygrywa się z Tomasovią, to należy walczyć do końca. W finale Granica Lubycza Król. była do ogrania.

ABM

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: