Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności

Prasa
Gazeta "Tanew" 6/2000
Zawody strzeleckie
11 czerwca br. Na strzelnicy sportowej w Biłgoraju odbyły się zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Biłgoraja, w których startowało cztery drużyny strzeleckie z Biłgoraja, Lublina, Zamościa i czeskiej Biliny. Organizatorem zawodów była Liga Obrony Kraju w Biłgoraju. Zawody odbywały się w strzelaniu z pistoletu Psp-30

Najlepszym strzelcem okazał się Pan Adam Kwiatkowski z Unii Lublin, uzyskując 274pkt.
Drugie miejsce zdobył również zawodnik tego klubu Wacław Tyszkiewicz uzyskując 273 pkt.
Najlepszym biłgorajskim strzelcem okazał się Henryk Berendt uzyskując 272 pkt. i zajmując III miejsce. Jerzy Grosiak również z Biłgoraja zajął V miejsce z 263 pkt. Spośród czeskich gości z Biliny biorących udział w zawodach najlepsze VIII miejsce zdobył Pavel Koman, który wystrzelał 259 pkt.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Unia Lublin osiągając 1315 pkt., zawodnicy biłgorajscy uplasowali się na IV pozycji za drużyną z Biliny.