Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 6/1995
III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
21 maja br., w hali sportowej ZSB w Biłgoraju, odbyt się III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Biłgoraj '95, pod kierownictwem pani Urszuli Demucha. Organizatorami Turnieju byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls" oraz Urząd Miasta Biłgoraja, który w dużej mierze partycypował w kosztach lej imprezy. Gustowne dekoracje wykonała pani Anna Swica, do urządenia których ZPDz "Mewa" nieodpłatnie dostarczyła potrzebnych tkanin, a kwiaciarnia "Jarzębinka" kwiaty, do wzbogacenia wystroju.

Do turnieju zaproszono 90 par tenecznych z różnych klubów w całym kraju. Aczkolwiek wszystkie zaproszenia zostały przyjęte - potwierdzone - do udziału przystąpiły 64 pary: z Białegostoku, Jasła, Lublina, Ostrowca Śwkrz., Szydłowca, Tomaszowa Maź., Zamościa i Biłgoraja.

Do oceny wyników powołano Komisję Sędziowską w składzie: pp. Henryk Małyżko z Biaegostoku, Marek Chmielewski z Kozienic, Stanisław Smoroń z Krakowa oraz Marek Chojnacki i Henryk Piasecki z Warszawy. Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Biłgoraja - Stefan Oleszczak, przy współuczestnictwie dyrektora MDK Tomasza Książka, a prowadzenie imprezy przejęła Edyta Buczek. Przybyła na turniej publiczność miała okazję do miłego spędzenia czasu, postarali się o to zarówno organizatorzy jak i bezpośredni wykonawcy - tancerze. Barwne stroje tancerek, powaga ich partnerów, lekkość, zwiewność i gracja, a przede wszystkim młodość, królowały na parkiecie. Widzowie indywidualnie i raczej subiektywnie dokonywali oceny tej rewii tancerzy, sędziowie zaś, baczni na każdy ruch - każde, im tylko znane, uchybienie, obiektywnie i bez emocji odnotowywali punkty. W rezultacie po zakończeniu turnieju i podsumowaniu wyników okazało się, że najlepszym uznano Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls" z Biłgoraja, który w nagrodę otrzymał puchar z rąk burmistrza. Pozostałe kluby oraz indywidualni zwycięzcy również zostali nagrodzeni różnego rodzaju miłymi i cennymi upominkami ufundowanymi przez dwudziestu pięciu zbiorowych i indywidualnych sponsorów, w tym również przez rodziców tancerzy. Hojność fundatorów bardzo uatrakcyjniła turniej, a zwłaszcza była bardzo przyjemna dla samych uczestników. Według danych komisji sędziowskiej i w ogromnym skrócie (wymieniono bowiem tylko zwycięskie pary, do trzeciego miejsca) wyniki turnieju, a raczej ich część były następujące:

w kat. do 10 lat
I m. Daniel Wojda i Magdalena Demucha KTT "Impuls" Biłgoraj

w kat. 11-12 lat - bez klasy, pary początkujące.
I m. Paweł Kniaź i Anna Lichota Szkoła Tańca I.Myka Zamość
poza tym 7 par z tej kategori zdobyło klasę "E"

w kat. 11-12 lat -klasa "E"
I m. Mariusz Wojda i Monika Denys KTT "Impuls" Biłgoraj
poza tym 7 par z tej kategorii zdobyło klasę "D"

w kat. 13-14 lat - klasa "E"
I m. Krzysztof Zawadzki i Ewa Wojda KTT "Impuls" Biłgoraj
poza tym 8 par zdobyło klasę "D"

w kat. 15-16 lat-klasa "E"
I m. Piotr Mazurek i Marta Malczenko KTT "Impuls" Biłgoraj

w kat. powyżej 15 lat - klasa "D"
I m. Wojciech Obszyński i Agnieszka Dobek KTT "Impuls" Biłgoraj

Wymienione wyżej pary - w kat. powyżej 15 lat - w takiej samej kolejności uplasowały się w tańcach latynoamerykańskich.

Sponsorzy: Krystyna i Jan Myszakowie -"Kodak express", Stanisław Pokrywka i Henryk Oziębło - Firma "APIS", Zenon Bartosz - "Best Baby", Bogusław Furmanek - Zakł. Energ. Zamość Rejon Biłgoraj, ZPDz. Mewa, Kwiaciarnia "Jarzębinka" i inni.

R. Złamański

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: