Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 7/2000
Sport
Łada spółką?

Od kilku lat z racji współpracy z BGS "TANEW", biorę udział w zebraniach między innymi, członków Biłgorajskiego Klubu Sportowego "Łada", które mają podobny scenariusz, a niektóre są wręcz kopiowane. Tak było i w tym roku, kiedy to zgodnie ze statutem po wiosennej rundzie rozgrywek, zarząd musiał poinformować członków o swej pracy i jej efektach.

Panujący muszą odejść.
27 czerwca br. na zebranie do UM, przybyło wielu sympatyków klubu Łada ale członkostwa doliczono się w kilkunastu przypadkach, bo tylu opłacało składki. Wśród nich nie było aktualnie związanych z klubem zawodników a obecny Krzysztof Wlaź był jedynym ich przedstawicielem. Reszta odpoczywała po męczącym, ale udanym sezonie, którego efektem było wicemistrzostwo IV ligi - drugiej grupy awansem do wyższej klasy rozgrywek po wyeliminowaniu drugiej drużyny z województwa podkarpackiego.

Z ważniejszych wydarzeń odnotować należy wystąpienie prezesa Lucjana Kupczaka, który mówił o osiągnięciach piłkarzy, ale podkreślił też finansową zapaść klubu. Zastrzeżenia do polityki finansowej mieli członkowie komisji rewizyjnej wnosząc o nieudzielenie absolutorium zarządowi i przeprowadzenie szczegółowej kontroli. Walne Zebranie Członków, mające charakter nadzwyczajnego, umożliwiało wybór nowego zarządu. Indywidualnie rezygnację z dalszej pracy podjęli wszyscy obecni na sali działacze BKS Łada. Grupa zebranych, którzy mieli przemyślane funkcjonowanie klubu w przyszłości - wyraziła chęć kandydowania do władz klubu, co przyjęto z zadowoleniem. Spośród wielu tematów, które przygotowali pretendenci do zarządu, przejawiały się sprawy finansowe. O powołaniu spółki akcyjnej mówił Ryszard Paluch, wspomniał o udziałowcach i inwestycjach dla potrzeb sportu. W swej wypowiedzi dotknął udziału sponsorów w utrzymaniu drużyny piłkarskiej: Czy zamysły inicjatorów zostaną ziszczone - czas pokaże.

Obrady zakończono wyborem dziewięcioosobowego zarządu w głosowaniu jawnym na listę, tak już było i po późniejszym ukonstytuowaniu się, prezesem został Ryszard Paluch. Funkcje wiceprezesów powierzono Tadeuszowi Ferensowi (spr. finansowo - organizacyjne) i Krzysztofowi Kozyrze (spr.sportowe). W skład prezydium weszli: Jan Birut i Jarosław Ostrowski a członkiem zarządu będzie Wojciech Wolski i przedstawiciel Ambry.

ABM


Rekord Polski Justyny

Justyna Bąk reprezentantka kraju, po raz drugi w swej karierze pobiła rekord kraju na dystansie 3000 m z przeszkodami osiągając wynik 9.57.03

Na zawodach rozegranych w Warszawie 24 czerwca br., zawodniczka biłgorajskiego Znicza trenowana przez męża Stanisława, zaraz po starcie narzuciła mocne tempo, które na półmetku rokowało osiągnięcie na mecie najlepszego rezultatu na świecie. Jednak drugą część dystansu biłgorajanka biegła 20 sekund wolniej i skończyło się tylko na rekordzie Polski. Osiągnięty czas jest drugim w tym roku na świecie.

ABM


IV runda GKSK

Na torze kartingowym Rejonowego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju w sobotę i niedzielę 1-2 lipca br, rozegrano IV rundę Głównej Komisji Sportu Kartingowego. W zawodach udział wzięli reprezentanci 16 klubów z całej Polski.

Z oficjalnych wyników dowiadujemy się, że w poszczególnych kategoriach zwyciężyli;

Kat. młodzik 50 - Bartłomiej Kalicki (A.Podlaski) a drużynowo Automobilklub Podlaski.

Kat. młodzik 60 - Paweł Wysmyk (Rzemieślnik Warszawa) a drużynowo Rzemieślnik Warszawa. Jadące w tej grupie siostry Podolskie z Krakowa uplasowały się na 5 i 7 pozycji, a przedzielił je ich brat Piotr.

Kat. młodzieżowa - Łukasz Szczap (Rzemieślnik). 15 był Krzysztof Włizło (Energetyk Biłgoraj). Drużynowo wygrał Automobilklub Radomski. Kat, popularna - Tomasz Krzciuk (A.Radomski). 5 Radosław Kręt (Energetyk). 7. Krzysztof Wlizło (Energetyk). Drużynowo zwyciężył Automobilklub Radomski.

Dwudniowe zawody zakończyły wyścigi dodatkowe, w których zawodnicy z poszczególnych kategorii walczyli o puchary. W kat. młodzik, Puchar Burmistrza Biłgoraja wywalczył Dariusz Kalicki (A.Podlaski). Dyrektor RCEZ ufundował puchar dla kat. młodzik 60, który odebrał Kamil Jabłkowski (Rzemieślnik). Daniel Pamuła startujący w kat. popularnej, zdobył Puchar Dyrektora Invest Banku, a Łukasz Szczap (Rzemieślnik) - kat. młodzieżowa, odjechał z Pucharem Starosty Powiatu Biłgorajskiego.

ABM


Plażowa siatkówka

W niedzielę 25 czerwca br. biłgorajski OSIR zorganizował nad zalewem Bojary turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora OSIR. W grze udział wzięło 9 dwuosobowych zespołów, które prezentowały wysokie umiejętności i dobre przygotowanie kondycyjne. Artur Grasza wraz z Krzysztofem Mazurkiem w spotkaniu finałowym pokonali parę; Bartłomiej Szawara Bartłomiej Wcisło. Na trzecim miejscu uplasowali się; Krystian Polowy z Arturem Kaczorem.

ABM


Kolarskie zmagania

W XI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Po Ziemi Biłgorajskiej" 18 czerwca br, wystartowało 83 zawodników. Organizator wyścigu biłgorajski OSIR wyznaczył 45 kilometrową trasę; Biłgoraj - Frampol Wola Radzięcka - Hedwiżyn - Biłgoraj, którą do przejechania mieli najmłodsi uczestnicy i kobiety. Pozostali zawodnicy przejeżdżali pętlą dwukrotnie. W poszczególnych kategoriach najlepiej jechali;

Kat, młodzik - Tomasz Mazurek (Zeglarz Puławy), Artem Sarczuk i Jurij Nastin (Ukraina)
Kat. kobiety - Barbara Gałan (Stivicol Biłgoraj)
Kat. junior mł. - Piotr Pisarczyk (Agros Zamość), Piotr Pastewski i Bartłomiej Leszczyński (Ognisko Białystok)
Kat. orlik - Tomasz Płonowski (Brzoza Król), Przymysław Drzewicki (Zeglarz), Tomasz Bochunewicz (Agros).
Kat. do 40 lat - Piotr Szczepanik i Maciej Wydra (Resowia Rzeszów), Łukasz Galka (Stivicol).
Kat. 41-50 lat - Cezary Pyzikowski (LKK Lublin), Sławomir Nieleszczuk (Ruch Ryki), Stefan Mielech (Stivicol).
Kat. 51 lat i starsi - Stanisław Płonowski (Start Lublin), Jerzy Dąbrowski (Chełm), Kazimierz Ciesielski (Ruch). Zwycięzcami lotnych premii byli Jerzy Kruk i Władymir Bilawski.

Najlepsi kolarze otrzymali puchary i dyplomy.

ABM


Łada przed sznsą - Łada w III lidze

Łada Biłgoraj - świt Krzeszowice 3:0

Decyzja piłkarskiej centrali z 27 czerwca br. o powiększeniu III ligi z 18 do 20 drużyn, stworzyła szansę awansu biłgorajskiej Ładzie. Aby znaleźć się w gronie trzecioligowców biłgorajanie musieli okazać wyższość w dwumeczu z wicemistrzem IV ligi małopolskiej. Pierwszy mecz rozegrano w obecności prawie półtoratysięcznej widowni na stadionie w Biłgoraju.

Efektowne 3:0 przybliżyło awans i odzwierciedlało przewagę zawodników Łady, którzy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Jego, pierwsza połowa była wręcz koncertowa, a narzucone wysokie tempo wytrzymywały oba zespoły. Szybkie akcje, wiele sytuacji podbramkowych, publiczność nagradzała rzęsistymi brawami. I.Zarczuk, najlepszy strzelec gospodarzy (23 gole w rozgrywkach) i tym razem nie zawiódł -strzelił dwie bramki a jedną E. Chomicz po dośrodkowaniu D. Palucha. P. Chlipała - najlepszy snajper świtu Krzeszowice (32 gole) nie był zadowolony ze swojego występu, zawiodła też drużyna.

Oto opinia trenera Łady po meczu 5 lipca br.:
Siergiej Gacenko (Łada) - dobry mecz obydwu drużyn, wykorzystaliśmy 50% stworzonych sytuacji bramkowych. Goście mogli również zdobyć bramkę. Decyzje PZPN zapadły zbyt późno i nasze przygotowania nie mogły przebiegać planowo. Pragnę podziękować piłkarzom za wolę walki i chęć awansu. Trzybramkowa zaliczka stwarza realne szanse grania w 111 lidze.
Rewanż. świt - Łada 3:3 Spotkanie rewanżowe Łady ze świtem w Krzeszowicach rozpoczęło się inicjatywą gospodarzy, ale w 30 min. gry biłgorajanie uzyskali prowadzenie za sprawą E.Chomicza, który wykorzystał precyzyjną wrzutkę I. Zarczuka. Bierność środkowych pomocników gości umożliwiła przeprowadzenie solowej akcji P. Gizie, który atomowym strzałem pokonał bramkarza Łady.

Po przerwie jedenastkę pewnie wykorzystał P. Chlipała. W 64 min celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się M. Lipiec, a w dwie minuty później I. Zarczuk uzyskał prowadzenie dla Łady. Po tym golu wśród licznej grupy fanów Łady, zapanowała radość i przekonanie o awansie. Jednak P. Chlipała w 72 min umieścił piłkę w bramce Łady. ustalając wynik spotkania.

Mecz cieszył się zainteresowaniem mediów i władz piłkarskich okręgów. Rewanżowe spotkanie obejrzeli prezesi OZPN w Lublinie i Krakowie - Marian Rapa i Ryszard Niemiec.

Po meczu powiedzieli:
Siergiej Gacenko (trener Łady) Znając wartość drużyny, pomimo ostrzeżeń o sile małopolskiej piłki, wierzyłem w awans do III ligi. Dziękuję zawodnikom i kibicom, którzy w pierwszym meczu nie szczędzili braw a w rewanżu w znacznej ilości przybyli na stadion rywala. Brak pieniędzy to największa bolączka w klubie. Przed nami silni rywale, by z nimi wygrywać należy drużynę wzmocnić kilkoma zawodnikami, co pozwoli na utrzymanie się w tej klasie rozgrywek.

Ryszard Kruk (trener świtu) Jeszcze w Biłgoraju mówiłem o znaczącej zaliczce Łady, która również w rewanżu nie pozwoliła się ograć i zdobyła awans. Składam gratulacje i życzę dobrych wyników w przyszłości.

ABM

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: