Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 9/1995
Turystyczny sejmik
Z Inicjatywy Automobilklubu Biłgoraja, odbyło się 11 października w Urzędzie Miasta, spotkanie aktywu turystycznego skupiającego przedstawicieli instytucji związanych z turystyką w wydaniu lokalnym. Spotkanie prowadził prezes Automobilklubu Jan Żabiński, który za zasługi w turystyce motorowej otrzymał z rąk wiceprezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki Roberta Kępińskiego Złotą Odznakę Działacza Turystyki. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli między Innymi: wiceprezes Zarządu Głównego PZM - Władysław Ciastoń, dyrektor Wydziału Kultury Sportu i Turystyki w Zamościu - Maria Brzozowska, prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie -Waldemar Czemiak, wiceburmistrz Jan Skrok i kierownik Urzędu Rejonowego - Marian Tokarski.

Marian Kurzyna - przewodniczący Biłgorajskiego Oddziału PTTK omówił działalność PTTK, podkreślając walory turystyczne Ziemi Biłgoraj sklej. Wiele Istotnych uwag i pomysłów przekazał Robert Kępiński, podpowiadając i zachęcając do organizowania turystyki kwalifikowanej, szczególnie agroturystyki z wykorzystaniem walorów Roztocza l Puszczy Solskiej. Turystyka współczesna jest już działalnością gospodarczą, pozwala na zatrudnianie bezrobotnych, wyzwala aktywność gospodarczą, z której można czerpać znaczne dochody.

Mankamentem, który wielokrotnie wskazywano jest brak należytej bazy turystycznej w samym Biłgoraju i jego okolicach. Jeżeli władze samorządowe l przedsiębiorcy czy instytucje zajmujące się turystyką, zechcą na serio potraktować tę dziedzinę to ten stan rzeczy musi być zmieniony. Muszą powstać przyzwoite hotele, zajazdy, pola namiotowe l campingi, nie wspominając już o przygotowaniu szlaków turystycznych i zastosowaniu innych atrakcji jak np. hipoterapia czy wprowadzenie sportu do turystyki (narciarstwo etc.)

Wskazane jest stworzenie odpowiednich bodźców dla Inicjatyw prywatnych w zakresie organizowania bazy turystycznej. Wiele Jeszcze do życzenia można mieć w kwestii promocji i popularyzacji walorów Ziemi Biłgoraj sklej. Całością tych spraw, Jak podkreślam, trzeba się zająć bardzo serio, bo temat i czas dojrzał do tego w zupełności.

Miłym akcentem w spotkaniu było wręczenie przybyłym gościom okolicznościowych pamiątek z pobytu w Biłgoraju oraz autokarowa wycieczka po ciekawszych miejscach Ziemi Biłgorajskiej.

MJS

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: